rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
« strona główna

Dopiero wczoraj, gdy prezydent Ukrainy przyznał tytuł "bohatera" Ukrainy dla mordercy i inspiratora czystek etnicznych dokonanych na Polakach, zamieszkałych od stuleci na Kresach Wschodnich, terroryście Stepanowi Banderze zrozumiałem, że 85 letni świadek tych wydarzeń prawdę mówił cztery lata temu, że Wiktor Juszczenko jest synem banderowca, który miał zbrukane ręce krwią niewinnych polskich kobiet i dzieci !!!

W Bielsku-Białej mieszka obecnie co najmniej kilkadziesiąt rodzin Polaków wypędzonych ze Lwowa, Złoczowa, Dunajowa, Stanisławowa i wielu innych miejscowości Kresów Wschodnich Rzeczypospolitej, którzy cudem uciekli spod karabinów i siekier oprawców z UPA . Żyją świadkowie bestialskich mordów dokonywanych na bezbronnych mieszkańcach tamtych ziem tylko dlatego, że byli Polakami . Gdy bliska mi osoba z mojej rodziny twierdziła po "pomarańczowej rewolucji", że ojciec Wiktora Juszczenki był znanym banderowcem, oprawcą naszych rodaków, to oburzyłem się i dodałem, że to na pewno jest tylko zbieżność nazwisk, bo przecież nowy prezydent Ukrainy tak bardzo deklaruje przyjaźń do Polaków !

Wtedy osiemdziesięcioletni już mieszkaniec przedwojennych Kresów odpowiedział, że w II-giej Rzeczypospolitej większość Ukraińców deklarowała przyjaźń do Polaków aż do września 1939roku, kiedy weszła Armia Czerwona i Ukraińcy denuncjowali na NKWD i KGB polską inteligencję i członków polskiego ruchu oporu .

Wróćmy jednak do czasów II-giej Rzeczypospolitej. W latach 1918-1939 Ukrańcy mieli się w Polsce dużo lepiej niż w ZSRR ! Mieli prawo posiadać ziemię i domy, nie było tutaj klęski głodu jaką Stalin zafundował mieszkańcom wschodniej Ukrainy, kiedy z wycięńczenia wymarło na wschodniej Ukrainie wieleset tysięcy Ukraińców i Polaków pod rządami Kraju Rad . Na Kresach Wschodnich Rzeczypospolitej nikt nie mordował nikogo z przyczyn narodowościowych. Stepan Bandera był terrorystą i mimo, że zasługiwał na karę śmierci, to Sąd Rzeczypospolitej potraktował go łagodnie i po oficjalnym procesie skazał go za terroryzm tylko na karę więzienia. Bandera wyszedł z kryminału po agresji na Kresy Wschodnie Armii Radzieckiej w 1939roku i po właczeniu Kresów do ZSRR organizował antypolskie oddziały. Wywózki Polaków na Sybir inspirowali ukraińscy nacjonaliści, a kogo nie wywieziono, tego mordowały banderowskie bojówki.Podstawą ideologii Bandery było sianie nienawiści do Polaków i do Żydów zamieszkujących tamte tereny. Stepan Bandera nauczał, że nalezy oszczędzać amunicji i tam gdzie to jest możliwe zabijać Polaków siekierami, a małe dzieci gołymi rękoma.

Gdy w 1941roku weszli na te tereny Niemcy, to Bandera prowadził pertraktacje z hitlerowcami na temat wspólnych działań przeciwko polskim partyzantom i prowadzeniu wspólnych czystek etnicznych. Zgubiła go jednak własna nienawiść, bo gdy nie udało mu się namówić jednego z Ukraińców, aby zabił wlasną żonę Polkę, to najpierw kazał zamordować swojego rodaka za niesubordynację, a potem zgwałcił i zamordował tę bezbronną kobietę . Ktoś dorosły z tej rodziny jednak ocalał i mimo, że to był Ukrainiec, to zgłosił Banderę na Gestapo i został on resztowany za przestępstwo kryminalne, a nie jak to teraz twierdzi Juszczenko za "bohaterstwo"

Ideologicznym uczniem Bandery był Własow, który najpierw mordował Polaków jako generał Armii Radzieckiej, a potem przeszedł na stronę hitlerowców i własowcy starali się prześcignąć w okrucieństwie nawet SS-manów,

mordując Polaków nie tylko na Kresach, ale "wsławili się" gwałtami i ludobójstwem na rannych powstańcach warszawskich !

Po wojnie Bandera znalazł schronienie w Niemczech w Monachium za zasługi jakie miał dla Rzeszy.

Jakie są cechy wspólne ideologii Osama bin Ladena i Stepana Bandery ?

Jeden był a drugi nadal jest zwolennikiem terroryzmu !

Obaj wydawali rozkazy mordowania niewinnych ludzi !

Zarówno bin Ladena jak i Banderę charakteryzuje antysemityzm !

Obie te ideologie stanowią zagrożenie dla cywilizacji życia i niebezpieczeństwo stworzenia nowego totalitaryzmu.

Czy byłoby możliwe, aby kanclerz Niemiec ogłosiła Adolfa Hitlera narodowym bohaterem Niemiec ?

Na szczęście takiej możliwości w XXI wieku już nie ma !!!

Skoro jednak stało się mozliwe, że inny zbrodniarz-ludobójca Stepan Bandera został ogłoszony oficjalnie bohaterem Ukrainy, to Polska powinna zerwać stosunki dyplomatyczne z Ukrainą !!!

Nasz MSZ nie może chować głowy w piasek, a nasz prezydent Kaczyński i nasz premier Tusk nie mają prawa milczeć, bo Juszczenko ogłaszając Banderę bohaterem, napluł Polsce w twarz !

Jeszcze Polska nie zginęła !!!

Rajmund Pollak

2010-01-23 | Dodaj komentarz
jakub andrzejewski
2010-01-24 16:52:34
Nie na darmo Kozacy Dońscy nadali Juszczence tytuł Atamana! Niezłego przyjaciela ma Prezydent L. Kaczyński. Wcześniej z rąk wybitnie antypolsko nastawionego Juszczenki Order św. Olgi przyjęła Grażyna Staniszewska.
bogdanborgosz
2010-01-24 23:45:58
Wiktor Juszczenko, deklarujący przyjażń do Polski w trakcie pomarańczowej rewolucji, polityk prounijny w czasie sprawowania władzy, po jej utracie nacjonalista i zwolennik Bandery... czyli jak wiatr zawieje . O takich pisał Antoni Słonimski: Był sobie rabbi Ben Ali ze Smyrny tak na honory wszelakie pazyrny, że gdy go grzeszna wabiła pokusa na katolicki dwór Constantinusa wyrzekł się wiary ojców i Talmudu I zaczął kochać bliźnich - nie bez trudu. Aliści Cezarem obwołano Apostatę. Rabbi się modli teraz do Zeusa, uczy się mitologii, lecz psikusa los powtórnemu zrobił neoficie, bo Apostata w Persji stracił życie. Więc wrócił kościół i rządy biskupie i neofita znów dostał po dupie. Naszym politykom też nie brakuje refleksu, gdy trzeba zmienić front. W sposób adekwatny na wybryki Juszczenki mogą zareagowć tylko politycy z "twardym kręgosłupem".
Rajmund Pollak
2010-01-25 17:12:11
@Jakub Andrzejewski Najbardziej smutne jest to, że również premier Tusk i minister spraw zagranicznych Sikorski nie mieli cywilnej odwagi, aby potępić publicznie z imienia i nazwiska zarówno ludobójcę Stepana Banderę jak i jego gloryfikatora, postbanderowca Wiktora Juszczenkę ! Gdzie podziała się dbałość o rację stanu Polski ? Niestety brakuje nam odważnych polityków na szczytach władzy !
jakub andrzejewski
2010-01-29 10:50:42
Dzisiaj w bielskim Domu Muzyki ma wystąpić Dęta Orkiestra Wojskowa Związku Oficerów Ziemi Lwowskiej pod dyrekcją Wasyla Kobyłeckiego. W kontekście decyzji Juszczenki występ spadkobierców Bandery w mieście, w którym mieszkają rodziny ofiar banderowców taki występ to prowokacja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
bogdan borgosz
2010-01-29 12:09:32
>> Jakub Andrzejewski / czy aby na pewno? orkiestra powstała w 2003r., grała do filmów, np. Gladiator. Czy spodziewa się Pan, że na autokarze będzie tryzub i zaśpiewają czerwoną kalinę? Mocno wątpię, spodziewam się profesjonalnego występu bez ciena nacjonalizmu.
jakub andrzejewski
2010-01-29 13:12:56
bogdan borgosz/ Nie zrozumiał Pan, niestety, sensu mojego wpisu. To jest orkiestra Związku Oficerów Ukraińskich, a więc z istoty rzeczy kontynuatorów OUN-UPA, zbrodniczej armii, od której władze Ukrainy nie tylko nie odcięły się, ale jej twórcę, Stepana Banderę uczyniły swoim bohaterem narodowym. Nieważne, jaki repertuar oni grają i kiedy powstali. Co innego, gdyby to był cywilny zespół, jakich na Ukrainie nie brakuje. Wysłanie na koncerty do Polski właśnie teraz takiego zespołu nie jest przypadkowe! Jest bezczelną prowokacją i pluciem Polakom w twarz w poczuciu całkowitej bezkarności.
c
2010-01-29 14:20:33
I Polak i Andrzejewski obowiązkowo na koncert, marsz! Muzyka wszak łagodzi obyczaje. Obu wam, panowie, przyda się to.
jakub andrzejewski
2010-01-29 15:41:36
Do c/ Rzecz idzie o wymordowanie przez banderowców co najmniej 120 000 Polaków, głównie kobiet, dzieci i starców oraz zrównanie z ziemią ok. 4300 miejscowości na Wołyniu - to nie jest temat do żartów.
c
2010-01-29 21:08:59
jakub andrzejewski/ Znam proszę Pana historię. Nie śmiałbym też nigdy żartować z rzeczy, które mogą budzić jedynie trwogę i współczucie. Żartowałem z Pana i Pana Polaka. To, że jakiś idiota uczcił bandytę, nie oznacza, że my, w tym kraju, mamy bojkotować całą Ukrainę, na Boga. To nie szarzy ludzie wszczynają waśnie i wojny, a politycy, ludzie ogarnięci żądzą władzy oraz ci, którzy z uwielbieniem podsycają nienawiść. Kłaniam się uprzejmie i życzę spokojnej nocy.
Rajmund Pollak
2010-01-30 06:33:17
Do "c" Hitlerowcy , stalinowcy i banderowcy byli wielkimi entuzjastami marszów wojskowych i po dokonanych zbrodniach często bawili się przy alkoholu , spiewając skoczne pieśni totalitarystów, a defilady i przemarsze oddziałów egzekucyjnych odbywały się nierzadko przy akompaniamencie orkiestr dętych SS, KGB, NKWD i UPA !
andy46
2010-01-30 11:57:53
Antypolskiego serialu na Ukrainie ciąg dalszy - wczoraj media podały informację, że żołnierze OUN-UPA zostali uznani za bohaterów walczących o niepodległość.
Rajmund Pollak
2010-01-31 14:45:26
@ "andy46" Milczenie w tej sprawie Premiera Tuska, Prezydenta Kaczyńskiego, ministra Sikorskiego i Marszałka Sejmu Komorowskiego oznacza, że nie reprezentują oni w sposób właściwy racji stanu Narodu Polskiego !
jakub andrzejewski
2010-01-31 16:59:16
Pragnę nieśmiało zauważyć, że w tej sprawie milczą WSZYSCY - od prawa do lewa! Zareagowało tylko Stowarzyszenie Kresowian, ale z nimi nikt się nie liczy. Co ciekawe; zareagowała też... Rosja, która skrytykowała Ukrainę za nobilitację Bandery. Do czego to doszło!
2010-02-01 09:25:27
@Jakub Andrzejewski . Panie Jakubie nie wszyscy milczą, bo Pan i coraz więcej innych rodaków okazuje odwagę zaprotestowania przeciw temu szowinizmowi prezydenta Ukrainy i banderowców !
jakub andrzejewski
2010-02-01 13:11:16
http://wiadomosci.onet.pl/2121631,11,protesty_przed_losowaniem_ euro_2012_w_stolicy_zaplonie_krzyz,item.html

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 516197
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Osama bin Laden Ukrainy, czyli terrorysta Stepan Bandera, twórca ideologii ludobójstwa Polaków na Kresach Wschodnich R.P. ! , blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała